Sektörde Endüstriyel ürün grupları ile ön planda olan 1912 JAPON menşei’li Ebara Corporation firması faaliyetlerine ilk olarak pompa imalatı ile başlamış, ilerleyen zamanlar da üretim yelpazesine soğutma ekipmanlarını, turbo kompresörleri, chiller grupları ve yüksek teknolojik ürünleri de eklemiştir. Yüzyılı aşkındır tüm dünyaya 19’u aşkın üretim fabrikası ile fayda sağlayan Ebara büyümeye devam ederek günümüze kadar gelmiştir.

Ebara 1962 yılında Asya’daki ilk absorbsiyonlu chilleri üretmekle birlikte absorbsiyonlu chiller teknolojisinin geliştirilmesine de öncülük etmektedir.

Şuanda, akışkanlar mekaniği, çevre mühendisliği ve hassas elektronik endüstrisinin üç ana alanında dünya lideri bir yüksek teknoloji şirketi haline gelmiştir. Dünyanın ilk 500 makine imalatçısı şirketi arasındadır. Ebara, Birleşmiş Milletler Üniversitesi’nin (Tokyo) “sıfır emisyon teorisinin’’ aktif bir savunucusu ve uygulayıcısı olarak dünyada ön saflarda yer almaktadır.

Isıtma ve soğutma ekipmanlarının üretimini gerçekleştiren Ebara, küresel ürün teknolojisi, üretim, kalite güvencesi, servis ve yönetim anlamında bir dünya markasıdır. Ebara, 1000’den fazla teknik patente sahip Ar-Ge’yi üretim deneyimine entegre ederek, Absorbsiyonlu, Santrifüj, Vidalı Chillerler, Açık ve Kapalı Soğutma Kuleleri, Büyük Santrifüj Fan, Fancoil, AHU gibi iklimlendirme ekipmanlarını da üretmektedir. Ebara HVAC sektöründe sürekli olarak yeni ürünler geliştirirken aynı zamanda endüstride anahtar teslimi mekanik ve elektrikli ekipman montaj mühendisliğinde birinci sınıf yeterlilik sağlamada liderlik yapmaktadır.